Pravidla

Kde se bude hrát?

Letošní ročník se bude konat 29. června 2019 v Liberci, v areálu kolejí Harcov.

Platí přísný zákaz kouření v celém areálu hřiště . Kdo bude přistižen že kouří ať již na hřišti, na tribuně, na střídačkách či kdekoliv jinde bude vykázán z hřiště a jeho tým vyloučen z další účasti v turnaji - bez vyjímek!

Zároveň všechny účastníky prosíme, abyste si po sobě uklízeli průběžně veškeré odpadky (ubrousky, PET lahve apod) a nenechávali nic ležet na hřišti ani v jeho okolí – snažme se chovat jako civilizovaná společnost. Kolem hřiště bude rozmístěn dostatek košů a pytlů.

Povrch, na kterém se bude turnaj konat, je umělá tráva z dlouhým chlupem, sypaná gumou. Nejvhodnější obuví jsou turfy nebo kopačky s gumovými či lisovanými špunty určenými na umělou trávu (krátké lisované špunty), zakázané jsou kolíky a klasické lisovky! Hráč hrající s koliky bude automaticky vykázán ze hřiště.

Od kolika se bude hrát?

Začátek akce (výkop) je plánován na 9:30 hod. V 9:00 hod účast začínajících týmů na hřišti nutná. V případě nedostavení se na zápas, zápas je po 5 min. kontumačně ukončen 3:0 ve prospěch soupeře. Ttoto kontumační pravidlo platí po celou dobu turnaje.

Kolik je startovné?

Vstupné počítáme 2000,- Kč na tým , startovné opět obsahuje částku, ze které budou hrazeni profesionální rozhodčí.

Platba probíhá předem na toto číslo účtu: 2900101260/2010. Platby probíhají od 16. dubna do 10. června 2019. Tým je zaregistrován přihlášením kapitánem a zaplacením celé částky.

Platí, že jede prvních 20 týmů, které budou mít minimální počet hráčů 8 a uhrazené startovné na pořadatelském účtu (počítá se den připsání na účet, nikoliv den odeslání). Po uzávěrce, která je 10. června se startovné kvůli nedostatečnému počtu hráčů v týmu nevrací - stejně tak, pokud přihlášený tým v den konání turnaje nedorazí. Startovné se vrací pouze v případě neuskutečnění turnaje.

Způsob platby:
Po zaregistrování týmu vám přijde na email informace k platbě, včetně variabilního symbolu.
Do poznámky uveďte i název týmu, za který je platba prováděna. Děkujeme!

Dá se na místě přespat?

Ano, jako každý rok je zajištěno ubytování na kolejích, blok bude upřesněn v červnu, po dohodě s kolejemi. Cena za noc bývá mezi 200-300 Kč, bude upřesněno po dohodě s kolejemi. Ubytování si hradí každý samostatně na místě, při přihlášení je pouze zajištěno místo na koleji, aby registrace na vrátnici probíhala rychleji.

Jaký je systém soutěže?

Hraje se 5+1. Jelikož se jedná o neprofesionální turnaj, to znamená zákaz nabírat do týmu profesionální fotbalisty, kteří by mohli výrazně změnit poměr sil na hřišti. Pamatujte na to, že si tam jedete zahrát, nikoli uchvacovat ostatní mančafty skvělými hráči, které jste do týmu natáhli jen proto, že sami na to nestačíte a chcete dosáhnout vyšších met.

Hrací model bude upřesněn podle počtu přihlášených týmů. Základem budou 2 – 4 hrací skupiny, ze kterých se bude postupovat do čtvrtfinále. Bude upřesněno po 10. 06. 2019, kdy je uzávěrka plateb.

Při shodném počtu bodů jsou rozhodující následující kritéria:
1) skóre
2) větší počet vstřelených branek
3) vzájemný zápas
4) Los

Od 9. ročníku nastavujeme jako první postupové kritérium (při shodném součtu bodů) skóre za účelem ofenzivnější hry.

V play-off při nerozhodném výsledku následují pokutové kopy (bez prodloužení), 5 na každé straně, pak vyřazovacím způsobem (musí pokračovat hráči, kteří ještě nekopali, tzn. dokud nekopou všichni z týmu, nemůže jít na pokutový kop ten, kdo již v tomto rozstřelu byl).

Min. počet hráčů na hřišti je 3+1. Klesne-li počet hráčů pod tuto hranici, rozhodčí utkání ukončí - následuje kontumace výsledku ve prospěch soupeře v poměru 3:0 (v případě většího rozdílu skóre platí průběžný výsledek).

Vhazování, rohy : vhazování házené za postranní čarou, rohy kopané. Branka z rohu platí, z autu nikoliv (bez teče).

Skluzy : nejsou povoleny (povoleny jsou mimo souboj pouze na balón).

Brankář : brankář musí mít barevně odlišený dres, smí ve vyznačeném brankovišti chytat míč do rukou a při výkopu od branky (po autu), musí položit míč na zem (nikoli vykopávat z rukou).

Osobní tresty :

Žlutá karta - vyloučení provinivšího se hráče na 2 minuty (za faul ve vyložené brankové pozici, úmyslné zahrání rukou, nesportovní chování....) a jeho tým hraje 4+1. Při obdržení další žluté karty tým hraje 3+1, při třetí žluté kartě tým hraje stále 3+1, ale po skončení 1 trestu začne běžet další, který odsedí stejný hráč, co seděl předtím - tzn. stále 3+1(aby se zabránilo zmatkům na hřišti). Za 2 ŽK v průběhu turnaje dostává hráč automaticky stop na jedno nejbližší utkání!
Dostane-li gólman žlutou kartu, trest odsedí někdo jiný.
Červená karta - vyloučení hráče do konce zápasu (za likvidační faul, hrubé nesportovní chování....). Při obdržení červené karty tým hraje 2 minuty 4+1, po uplynutí trestu se na hřiště vrátí spoluhráč místo potrestaného, který dostává stop do konce utkání plus automaticky stop na následující utkání. Tresty se nepřenáší do dalšího ročníku, nulují se po skončení turnaje.

Padne-li gól z přesilovky → končí trest!

Značka pokutového kopu: ve vzdálenosti cca devíti kroků od brankové čáry.

Přestupy: přestupy mezi týmy jsou zakázané, pouze v případě malého počtu hráčů např. kvůli zranění, je na posouzení organizátorů, zdali angažování hráče z cizího týmu dotyčnému klubu povolí.

Jak má vypadat tým?

Tým by měl mít nejméně 8 hráčů, 5+1 +2 střídající. Každý tým musí mít vlastní míč + dvě sady oblečení (dresů) a to jednu světlou sadu a jednu tmavou . Pokud můžeme doporučit, jednotné dresy jsou ideální. Týmy nemusí delegovat rozhodčí k pískání jiných zápasů, protože tuto práci zastanou externí rozhodčí.

Je v okolí nějaké pohostinství (knajpy, kluby, diskotéky, nevěstince, atd...)?

Mapa areálu

Z důvodu nezájmu se již páteční losování konat nebude, týmy budou nasazeny dle výkonnosti a umístění z předchozího ročníku a nové týmy dle losu organizátorů. Bříza bude otevřena i tak, ale zamluvena již nebude a pátek stejně jako sobota je na vás, kam se vrtnete. Otevřeno má i nadále Sko, pizzerie + samozřejmě doupě neřesti Zanzibar. Na Bříze se vaří jako v normální restauraci (dopoledne do 14 hodin hotovky, posléze dle jídelního lístku), nicméně ve 23 hodin zavírá (kolikrát i dříve, ač je plná hospoda návštěvníků) a berou zde stravenky (Gastroturky, ostatní negarantujeme). Sko je otevřený zábavní podnik pro místní studentskou honoraci, kde kromě piva a pizzy i normálně vaří, je tam bowling a zároveň diskotéka.

Na kolejích je na bloku B i bankomat Komerční banky.

V sobotu na hřišti občerstvení – pivo, párky, klobásy, nealko, káva, čaj. Prostitutky jsme ani letos nebyli schopni zajistit, proto si v místních klubech musíte vystačit sami se svým šarmem či nabídnout kolegům své drahé polovičky za mírnou úplatu.

Informace a bezpečnostní upozornění

Věk hráčů - minimální věková hranice je 18 let (V případě nižšího věku je nutný souhlas zákonného zástupce)! A poslední podmínka, jelikož se nejedná o plážový fotbálek s mrkví v ruce, účinkování na hřišti mají zakázány ženy - mohou být součástí týmu, avšak hrát nemají povoleno.

Všichni účastníci si jsou vědomi možných zranění v průběhu turnaje a odpovídající vlastní fyzické způsobilosti. Účastník prohlašuje, že se turnaje UGH CUP účastní z vlastní vůle a na vlastní odpovědnost a nebezpečí, a že organizátoři akce nebo osoby, které na průběhu akce s organizátory spolupracují, neodpovídají za újmu na zdraví nebo škodu na majetku účastníka nebo jiných osob.

2019 @ Jan Franc